Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Fen Edebiyat Fakültesi
Fizik Bölümü

IX. Adım Fizik Günleri Kongresi

IX. Adım Fizik Günleri Kongresi

Değerli akademisyenler,

Covid-19 virüsünün etkisi altında bulunduğumuz günler nedeniyle önceden planlanan toplantıların iptal ya da ertelenmesi gündemdedir.

24-27 Haziran 2020 tarihleri arasında, IX. Adım Fizik Günleri Kongresinin Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Terzioğlu Yerleşkesi Troia Kültür Merkezi'nde yapılması planlanmaktaydı. Sizleri geleneksel hale gelen bu toplantıda Çanakkale’de ağırlamaktan dolayı heyecanlıydık.

Pandemi nedeniyle ülkemizde bu salgından etkilenmektedir. Bu yüzden önümüzdeki birkaç ay boyunca sağlık açısından oldukça dikkatli olunması gereken zamanlar olacaktır.

Türkiye’deki tüm üniversitelerin uyum sağlamaya çalıştığı bu durum ne yazık ki birçok sorun yaratmıştır. Eğitim-öğretim faaliyetlerinin devam ettirilmesi için yapılan çalışmalar ve yaz aylarında da olabilecek sınavlar nedeniyle birçok akademik faaliyetlerde aksamalar yaşanacaktır.

Düzenleme kurulu üyelerimizin ortak kararıyla, belirsizliğin yaşandığı böyle bir dönemde IX. Adım Fizik Günleri Kongresinin bu sene içerisinde belirtilen tarihlerde yapılması mümkün görülmemektedir. Bu nedenle kongremizin sağlıklı bir ortamda verimli ve katılımı yüksek bir şekilde gerçekleştirebilmek için ileri bir tarihe ertelememiz gerekmektedir. Kongre ile ilgili gelişmeleri kongre sayfamızdan http://adimfizik9.comu.edu.tr/ takip edebilirsiniz.

IX. Adım Fizik Günleri Kongresinin ertelenmesi nedeniyle tekrar en uygun zamanda yapılması ile ilgili çalışmalarda sürecek ve yeni tarih belli olduğunda gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır. Covid-19 salgınını en az hasarla atlatmak ve tekrar görüşmek üzere herkese sağlıklı günler dileriz.